Boluspor Kulübü Resmi Web Sitesi

27. Hafta: DyorEX Boluspor 3-1 Ankara Keçiörengücü

Takımımız, Spor Toto 1. Lig 27. Haftasında Ankara Keçiörengücü’nü 3-1 mağlup etti.

Stat: Bolu Atatürk

Hakemler: Emre Kargın, Haydar Avcı, Onur Gülter

Dyorex Boluspor: Çağlar Şahin Akbaba, Tugay Kacar (Dk. 89 Burak Asan), Safa Kınalı (Dk. 77 Eray Ataseven), Bregu, Onur Ulaş, Hakan Bilgiç, Gökhan Alsan (Dk. 46 Ngandu), Batuhan İşçiler (Dk. 77 Bülent Cevahir), Abdurrahman Canlı, Posmac, Ndlovu (Dk. 90+7 Balde)

Ankara Keçiörengücü: Metin Uçar, Muharrem Cinan (Dk. 89 Hamza Gür), Rashad Muhammed (Dk. 79 Jallow), Bardhi (Dk. 46 Aykut Çeviker), Malle (Dk. 79 Cordeiro), Mikail Okyar, Barış Yardımcı (Dk. 62 Melih İnan), Dembele, Taha Batuhan Yayıkcı, Bekir Karadeniz, Erkam Reşmen

Goller: Dk. 5 Dembele (Ankara Keçiörengücü), Dk. 51 Bregu, Dk. 61 Posmac, Dk. 90+6 Ndlovu (Dyorex Boluspor)

Sarı kartlar: Dk. 34 Bregu, Dk. 86 Ngandu, Dk. 88 Tugay Kacar, Dk. 90 Hakan Bilgiç (Dyorex Boluspor), Dk. 50 Rashad Muhammed, Dk. 84 Metin Uçar, Dk. 88 Aykut Çeviker, Dk. 90 Melih İnan (Ankara Keçiörengücü)

Teknik Direktörümüz Muzaffer Bilazer’in maç sonu açıklamaları:

“Dün 18 Mart, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü. Milletimiz olarak geçmiş ve gelecek arasındaki çok önemli bir ruh. Bundan dolayı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi  saygıyla, minnetle, rahmetle anıyorum. Bugün bizim için çok önemli bir maçtı. Beş haftalık bir periyodumuz vardı. Bu süreci kendi adımıza düzeltmek için galip gelmemiz gerekiyordu. Bunu başardığımız için mutluyum. Rakibimiz önemli bir rakipti. Bu sene özellikle merkezdeki baskılarıyla etkili bir takım. Merkezi fazla kullanmadan, daha çok kenarları kullanıp sabırlı pas yaparak oyuna başlamak istedik. Bunu yaparken bireysel hatamız yine oldu maalesef. Daha sonraki periyod da kontrolü ele aldık. İlk yarıda sadece skoru bulamadık. Duran topların futboldaki önemini zaten biliyorduk. Posmac ile olan gücümüzün de farkındaydık. Bununla ilgili planlar yapmıştık. İstediğimiz sonucu elde ettik. 2-1’lik avantajı yakaladıktan sonra Göztepe maçında yaşadığımız sıkıntıyı yaşadık. Skor avantajını yakaladıktan sonra geri çekilmek doğru değil. Ama biz bunu maçta bir bölümde yaşadık. Hamlelerle mümkün olduğunca bunu ortadan kaldırmaya çalıştık.”

19 Mart 2023
Paylaş:
Menü Görüntüle