BOLUSPOR

resmi web sayfası

Boluspor Boluspor Kulübü Header ok

Efsanemiz Rıdvan Ertanı'yı son yolculuğuna uğurladık


Efsanemiz, 'Japon Rıdvan' lakaplı Rıdvan Ertanı'yı tesislerimizde düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurladık.

Törende ilk sözü alan Başkanımız Abdullah Abat "Çok sevdiğimiz, Bolusporumuza yıllar boyu emeği geçmiş Rıdvan Ertanı ağabeyimiz ebediyete intikal etti. Mekanı cennet olsun, yakınlarına da Allah sabırlar versin. Biz Rıdvan ağabeyimizi, 'Japon Rıdvan ağabey' diye biliriz. Boluspor'un en şanlı dönemlerinde kalbini, yüreğini Boluspor için ortaya koymuş nice başarılara imza atmış bir ağabeyimiz, büyüğümüzdü. Allah gani gani rahmet eylesin. Böyle bir durumda söylenecek çok söz yok. Bizim tek isteyeceğimiz hakkını helal etmesidir. Ben Kulüp Başkanı olarak, eğer zerre miskal kadar Boluspor'un hakkı Rıdvan ağabeyimize geçtiyse, sonuna kadar helal olsun diyorum. Allah tekrar rahmet eylesin, mekanı cennet olsun." şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan "Hepimizi üzen bir haber oldu. Rıdvan ağabeyin futbolculuk dönemine biz yetişemedik. 1965 yılında kulüp kurulduktan sonra 1977 yılına kadar kesintisiz olarak burada futbol oynamış. Hatta Boluspor'un adının şampiyonlukta bile anıldığı yıllarda takımın önemli parçalarından biriymiş. Biz, Rıdvan ağabey ile zaman zaman geçmişin sohbetini yaptığımız dönemler oldu. Rıdvan ağabeyi bize aynı dönemde futbol oynayan arkadaşları anlattı. Ne kadar örnek bir kişilik olduğunu, ne kadar iyi bir Boluspor taraftarı olduğunu söylediler. Bolu'da herkes biliyor. O yüzden bugün camiamızı en çok üzen haberlerden bir tanesini aldık. Başta ailesi olmak üzere, tüm Boluspor camiasına başsağlığı diliyorum. İnşallah Rıdvan ağabey gibi futbolcularımız ileride de olur. Allah gani gani rahmet eylesin. Boluspor'a verdiği emekler için ben Bolu Belediye Başkanı olarak, Bolu Halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Mekanı cennet olsun inşallah." şeklinde konuştu.

Törenin ardından Başkanımız Abdullah Abat ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, efsanemiz Rıdvan Ertanı'nın naaşına Boluspor forması örterek son yolculuğa uğurladı.

Tüm Haberleri Gör